En iyi VPN Servisleri

İÇİNDEKİLER

Zaman zaman ülkemizde erişim yasağı getirilen sitelere giriş için çözüm sunan VPN servisleri pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Açılımı Virtual Private Network olan VPN sayesinde erişim yasağı getirilmiş olan internet sitelerine giriş imkanı elde edilir. VPN’in Türkçe karşılığı sanal özel ağ olarak nitelendirilebilir. VPN servisinin internet kullanıcısının konumunu anonim hale getirmesi, güvenilir olup, hızlı bir şekilde veri transferi yapması oldukça önemlidir. 

VPN Nedir?

VPN’in Türkçe anlamı sanal özel ağdır. VPN sayesinde internete bağlanan iki taraf arasındaki veri transferi şifrelenerek iletilir. VPN ile internet kullanıcısı erişmek istediği ağa uzaktan o ağın içerisindeymiş gibi bir düzen oluşturulması suretiyle gizlilik içerisinde bağlanabilir. VPN ile devlet kurumlarının ve şirketlerin çevrimiçi güvenlik koşulları arttırılır. Son yıllarda ise internet kullanıcıları tarafından erişim yasağı getirilmiş olan sitelere gizli bir şekilde giriş yapabilmek için tercih edilmektedir. 

VPN servisi internet kullanıcısı ile web sitesi arasında bir köprü işlevi görür. VPN kullanılarak bilgisayarın IP adresi kolaylıkla internet servis sağlayıcılarından gizlenebilir. Bu sayede sunucular ile şifreli bir bağlantı oluşturularak kullanıcının internetteki dolaşımı gizli kalır. VPN ile internet kullanıcısını bilgilerine devlet kurumlarının, hackerların ve casus yazılımların erişmesi kolaylıkla engellenir. 

En iyi VPN servisleri nelerdir?

vpn.jpg

Speedify VPN

Bu VPN sağlayıcısı sayesinde internet kullanıcısının bağlantı bilgileri şifrelenir. Ayrıca kullanılabilir statüdeki tüm internet bağlantılarının da birleştirilmesi sağlanır. Speedify VPN oldukça hızlıdır. İnternet kullanıcısına ait hiçbir veri sunuculara kaydedilmeden işlev gösterir. Aylık 1 GB büyüklüğündeki veri ücretsiz olarak erişime sunulmaktadır. Sınırsız veri erişimi için ise ücretli paketlerden de yararlanılabilir.

Hide Me VPN

Dünyanın farklı konumlarından, şirketlerde veri güvenliğinden sorumlu olan pek çok IT uzmanının katılımıyla oluşturulmuş olan bir VPN servisidir. Hide Me internet kullanıcısına gizlilik ve yüksek güvenlik imkanı sunar. Dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir VPN servisidir. Oldukça hızlıdır. Aylık 2 GB büyüklüğündeki veri transferi ücretsiz olarak kullanıcı hizmetine sunulmaktadır. Sınırsız veri erişimi için ise “Premium” olarak adlandırılan ücretli paketlerden de yararlanılabilir. IOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur.

Betternet VPN

Kullanımı oldukça kolay olan bir VPN servisidir. Bu sebeple erişim yasağı getirilmiş sitelere ilk kez ulaşmak isteyen kişilerin kullanımı için idealdir. VPN servis sağlayıcıları arasında sınırsız veri boyutu için ücretsiz kullanım imkanı sunması nedeniyle oldukça popülerdir. IOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur. Ayrıca firefox ve Google Chrome için tarayıcı eklentisi olarak da kullanılabilir. 

Proton VPN

Herhangi bir veri limiti bulunmaksızın ücretsiz VPN servisi sağlamaktadır. İnternet güvenliği ve gizlilik sağlama hususunda oldukça iddialıdır. Bu yönü ve ücretsiz olması özellikleri sayesinde yaygın bir kullanım oranına sahiptir. Ancak düşük bağlantı hızı sebebiyle hıza önem veren kişiler tarafından tercih edilmemektedir. 

Hotspot Shield

Bu VPN servisi sayesinde internet kullanıcılarının bağlandığı wifi ağı kolaylıkla şifrelenebilir. Hotspot Shield kullanılarak IP adresi gizlenir, bilgisayarın konumu anonim hale getirilir. İnternet kullanım verileri de kaydedilmez. Aylık 500 MB büyüklüğündeki veri transferi ücretsiz olarak kullanıcı hizmetine sunulmaktadır. Ancak ücretsiz sürümde kullanıcıya konum seçme olanağı tanınmaz. Erişilebilen verinin küçük boyutta olması ve konum seçilememesi nedeniyle pek çok kullanıcı ücretli versiyonu tercih etmektedir. IOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur. Ayrıca Google Chrome tarayıcı eklentisi olarak da işlev göstermektedir. 

TunnelBear

Kanada merkezli bir VPN servis sağlayıcısıdır. IOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur. Ayrıca Opera ile Google Chrome tarayıcı eklentisi olarak da işlev göstermektedir. Oldukça hızlı ve kolay bir kullanıma sahiptir. Aylık 500 MB büyüklüğündeki veri transferi ücretsiz olarak kullanıcı hizmetine sunulmaktadır. Sınırsız veri transferi için ise ücretli paket tercih edilmelidir. 

Hide My Ass

VPN servis sağlayıcılığının yanı sıra proxy sunucusu hizmeti de vermektedir. Türkiye dahil olmak üzere 63 ülkede sunucusu mevcuttur. Hide My Ass kullanılarak konum bilgisi gizlenerek e-posta erişimi ve veri depolama işlemleri yerine getirilebilir. Yıllık yaklaşık olarak 6.5 dolar tutarındaki bir ücret karşılığında sınırsız veri transferi yapılabilir.

Strong VPN

Bu VPN servis sağlayıcısı modeme kurularak da işlev gösterebilmektedir. 1994 yılında kurulmuştur. Aylık yaklaşık olarak 7 dolar tutarındaki bir ücret karşılığında sınırsız veri transferi Strong VPN ile yapılabilir. 

Windscribe VPN

Bu VPN servis sağlayıcısı internet erişiminin sonlandırılmasından 3 dakika sonra kullanıcıya tüm veri kaydının silinmesi imkanını sunar. Gizliliğe bu kadar çok önem vermesi nedeniyle yoğun olarak tercih edilir. Aylık 10 GB büyüklüğündeki veri transferi ile 11 farklı sunucu lokasyonu ücretsiz olarak kullanıcı hizmetine sunulmaktadır. Ücretsiz paket ile ayrıca reklam engelleme ve güvenlik duvarı oluşturma olanakları da sağlanmaktadır. Sınırsız veri transferi için ücretli paket tercih edilmelidir. Ücretli Windscribe VPN ile 50’den fazla sayıda konuma erişim olanağı da elde edilebilir. IOS, Linux, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur. Android işletim sistemi ile uyumlu olmaması bu VPN servisinin dezavantajlı yönüdür. 

Zen Mate

Bu VPN servisi ücretsiz olarak Google Chrome tarayıcı eklentisi olarak işlev göstermektedir. Google Chrome üzerinden gerçekleşen veri alışverişinin gizlenmesini sağlar. Ücretsiz olması sebebiyle yoğun olarak kullanılır. Kullanımı oldukça kolaydır. Ancak internet bağlantı hızını düşüren özelliği kullanıcılar için bir dezavantaj oluşturmaktadır. 

Vyprvpn VPN

Hem kullanıcı gizliliği hem de güvenli olarak veri depolanma olanağı sunması sebebiyle oldukça popülerdir. Dünyada 40 adetten fazla konumda sunucuya sahiptir. Bu VPN servisi ile sınırsız veri transferi yapabilmek için yaklaşık olarak aylık 6,6 dolar karşılığı ücret ödenmesi gerekir.


Ayşe Yeren
Ayşe Yeren
×
Mobil Sürümünü görüntüle
loader yükleniyor...