Web Geliştiricileri için Performans Analiz Araçları

İÇİNDEKİLER

Uygulamalarınızda neler oluyor? Ya sunucunuz ne durumda? Logları en son ne zaman gerçekten  analiz ettiniz? Muhtemelen asla! Sizi suçlamıyoruz, bir sunucuyu analiz etme ve izlemenin manuel işlemi, bir ton iş gibi hissettirebilir ancak izlemenin avantajlarından yararlanmak bazı gerçeklerin de suratınıza vurulmayacağı anlamına gelmez. Özellikle uygulama / sunucu güvenliği alanında, aynı zamanda kullanıcılarınızın uygulamanızı nasıl kullandığını da anlamak, ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için neler yapabileceğinizi, ister inanın ister inanmayın - elinizden gelen her şeyi yaptığınıza inansanız bile, iyileştirmeler için çok fazla yer var. İzleme, uygulama ile sunucu arasındaki bağlantıyı anlamakla ilgilidir, uygulama ve kullanıcı, ve hayal edebileceğiniz diğer tüm harika varyasyonları. Bu blog ilk kez bir fikir olarak önerildiğinde, konu hakkında fazla düşünmüyorduk ama araştırmalarım sırasında anladık ki özellikle çalışma süresi izleme, genel sunucu sağlığı izleme ve kullanıcı erişilebilirliği izleme gibi şeyler için, izleme araçlarına büyük talep var. Tüm bu kategorilerde, bu sorunu çözmek için mümkün olan en iyi aracı üretmek için çok çalışan start-up firmaları var. 

Happy Apps

Uptime, müşterilerini mutlu etmek için tek önemli şeydir. Uygulamalarınız veya web siteleriniz çevrimdışıysa, müşterileriniz sunduğunuz hizmete nasıl erişebilir? Teknoloji geliştikçe daha fazla çalışma süresi yaşadığımız halde, geliştiricilerin sunucu sorunlarıyla karşılaşması alışılmadık bir durum değildir, genellikle beklenmedik bir şekilde, uygulamanın çevrimdışı kalabilir. Dünyadaki en popüler firmalar bile uptime problemlerini yaşayabilmekte, fakat en üst seviyeye tuttukları tek şey, uptime oranlarını izlemek, ve üst seviye yoğunluğunu anlayarak gelecekteki sorunları önlemek için bu sorunları önceden çözmek. Happy Apps iş modeli, uygulamalar ve sunucu altyapınız için çalışma süresi izleme etrafında inşa edilmiştir. Platform, tüm sistem özelliklerinin performansını kontrol edebilir, aşırı yük ve benzeri sebeplerden ötürü gecikebilen veri tabanları dahil. Happy Apps ayrıca beklenmedik aksama süreleri için ayrıntılı raporları da kapsar, ve sorunu çözmek için nereye bakmanız gerektiğine dair doğru bilgi verir.

http://www.happyapps.io/

New Relic (Favorimiz)

Uygulama performansınızı anlamak için gerekli tüm bilgileri sağlayan gerçek zamanlı bir izleme ve analiz uygulamasının geliştirilmesine olan bağlılıkları sayesinde, New Relic, son iki yılda çok büyüdü. New Relic ile, sayfa yükleme sürelerini izlemek veya sunucu belleğinizin çoğunu neyin yediğini görsel analiz yöntemleri ile tüm bu yönleri dikkatlice detaylandırabilir.  New Relic, uygulama izlemede sınırlı değil, sundukları hizmet ile mobil,  web tarayıcı arayüzü veya sunucu izlemesi de yapılınabiliyor. Böylece altyapınızın tüm önemli ve hassas kısımlarını tek bir yerden kolayca izleyebilirsiniz. DevOps ekiplerinin çalışma şeklini desteklemek için ve modern uygulamalar düşünülürek üretildi, ayrıca yeni Relic APM, uygulamaları herhangi bir dilde izleme esnekliği ile tasarlanmıştır, ayrı birçok barındırma konfigrasyonu veya 3. parti servisleri ile çalışabilir. Birkaç dakika içinde entegre edin ve uygulama performans verilerinize hemen erişin.

https://newrelic.com/

NodeQuery

NodeQuery, linux sunucularınızın sağlığını izlemek için gelişmiş bir platform sağlar. Kurulumu kolay bir işlemle, modern sunucu yönetimi için en popüler işletim sistemidir. NodeQuery'yi etkinleştirme işlemi tek bir komut satırıdır ve sunucunuzu birkaç saniye içinde izlemeye başlayabilirsiniz. Platform belleği izler, ve sunucu kullanımı ve olası performans sızıntılarının nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olur, böylece bunların üstesinden gelebilir ve gelecek sürümlerde düzeltebilirsiniz. Sunulan tüm izleme araçları herhangi bir şeyi düzeltmek için çok geç olmadan potansiyel problemleri gerçek problem haline gelmeden anlamaya yönelik faydalı yaklaşım ile ilgilidir. Sunucu izlemeye yatırım yapmak akıllıca bir seçimdir ve finansal bütçenizi harcamanın akıllıca bir yoludur.

https://nodequery.com/


Volkan İnanç
Volkan İnanç
×
Mobil Sürümünü görüntüle
loader yükleniyor...