Drupal ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi altyapı yazılımıdır. Web sitelerinin yazılım dili bilmeksizin yönetilmesini sağlar. 2000'li yılların ortalarında Drupal esneklik, genişleyebilirlik, yönetim kolaylığı ve etkin bir topluluğun desteği ile popülerlik kazanmıştır. Kullanılan içerik yönetim sistemlerindeki piyasa payı ise %5,3 dür. Aynı zamanda Drupal PHP programlama dili ile yazılmıştır. Drupal 8 ile beraber FRamework kullanımı ve çok daha modern bir mimariye kavuşmuştur.

Drupal The Cern, Onion, Ain't It Cool News, Spread Firefox, Ourmedia, KernelTrap, NewsBusters ve Defective by Design gibi birçok yüksek trafiğe sahip web sitesi tarafından kullanılmaktadır. Drupal'in çekirdek dağıtımı binlerce yazılım geliştiricisi tarafından yapılmıştır ve katılımcı olarak Sony gibi tüzel kişiler de Drupal'in geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Türkiye’de de bir çok web sitesi Drupal sistemini kullanmaktadır. Örneğin MediaClick’in yaptığı Karel.com.tr web sites Drupal ile yapılmıştır.

MediaClick ihtiyaç halinde Drupal için istediğiniz yazılım eklentilerini ve tema geliştirmesini yapmaktadır.