IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na göre, Eylül 2013’te 12-17 yaş grubu internet kullanıcılarının %67’si video sitelerini ziyaret ederken aynı yaş grubunun Eylül 2014’te video sitelerini PC bazlı ziyaret oranı %76’ya yükseldi.

Dünyada ve Türkiye’de video seyretme oranı baş döndürücü bir hızla artıyor. Bu aslında sürpriz değil zira video ile anlatım insana hem ses hem de görsel duyuya hitap eden tek seçenek. Diğer kanallar ise sadece 1 duyuya hitap ediyor.

Vermek istediğiniz mesajı en akılda kalıcı ve etkileyici biçimde vermenin yolu video olduğuna göre, tanıtım filmi alternatiflerinden birini seçerek, etkili bir sunum yapmak şirketler için önemli bir seçenek olmaya devam etmektedir.

Kurumsal tanıtım filmleri için MediaClick olarak aşağıdaki tanıtım filmi alternatiflerini sunuyoruz :

Firma Tanıtım Filmleri

Bir senaryo dahilinde şirketinizi tanıtan, genellikle birden fazla dil versiyonu ile seslendirmeli olarak hazırlanan filmlerdir. En yaygın olan tanıtım filmi şeklidir. İçerisinde çoğunlukla, 3d animasyonlar, alt yazılar, castlar kullanılarak görsel olarak zenginleştirilir. Çekim gün sayısı, kullanılan ekipman, cast maliyeti vb… ek maliyetlere göre fiyatı değişkenlik gösterir.

Ürün Tanıtım Filmleri

Ürününüze ait kısa tanıtım filmleridir. Genellikle 1 dakika altında olurlar.

2D Animasyon Tanıtım Filmleri

Ürün veya hizmetinizi anlatmanın en uygun maliyetli yollarından biridir. Bir senaryo dahilinde vektörel 2d çizimler ve sloganlarla, hareketli bir anlatım yoludur. Kullanılan çizimlerin özgünlüğü ve animasyon uzunluğu fiyatı belirler.

3D Tanıtım Filmleri

Tanıtım filmleri içerisinde genellikle en maliyetli olan seçenektir. Yine en çok ürün tanıtımlarında tercih edilir.

Sosyal Medya Tanıtım Filmleri

Sosyal medyadaki ilgili mecraya özel hazırlanan kısa videolardır. Diğer tanıtım filmlerine oranla, daha samimi ve profesyonel ekipmanlar olmadan hazırlanırlar.

Başarı Hikayesi Videoları

Ağırlıklı olarak röportaj içeren videolardır. Castlar yerine gerçek kişilerin olduğu samimi videolardır.