Avoid URL Redirects Çözümü

URL Yönlendirmelerinden Kaçının

 

Nedir : Fazla URL yönlendirmeleri kullanılmasından kaynaklı uyarıdır.
Çözüm : Sayfa yönlendirmelerine ek gecikmeler eklediklerinden URL yönlendirmelerini kullanmaktan kaçının.
Uzman Yorumu : Genel olarak http olanların https veya www yönlendirmesinden kaynaklıdır. Bunu her seferinde tek yere yönlendirilmek gereklidir. 

 

Genel Açıklama

URL yönlendirmeleri, 301 ve 302 HTTP durum kodları kullanılarak yapılır. Tarayıcıya başka bir yere gitmelerini söyler.

Kullanıcı ile son HTML belgesi arasında bir yeniden yönlendirme eklemek, sayfadaki hiçbir şey oluşturulamadığından ve HTML belgesi gelene kadar hiçbir bileşen indirilemediğinden sayfadaki her şeyi geciktirir.Sayfa yüklenmesine ek gecikmeler ekledikleri için URL yönlendirmelerini kullanmaktan kaçınmak gerekir.

 

Google'dan Detaylar

Bir kullanıcı kalıcı veya geçici olarak taşınan içeriğe erişmeye çalışırken, sırasıyla 301 ve 302 durum kodlarını kullanarak yönlendirilecektir. 

HTTP başlıkları şöyle görünecek:

 

HTTP / 1.1 301 Kalıcı Olarak Taşındı

Yer: http://example.com/new

İçerik Türü: metin / html

 

Konum, kullanıcının yönlendirildiği yeni URL'dir ve içerik türü hangi içeriğe erişmeye çalıştığını gösterir.

 

Yönlendirme nasıl çalışır:

URL yönlendirmelerini kullanmak, sayfanın yüklenmesini geciktirir; çünkü HTML belgesi web sunucusundan alınana kadar sayfa görüntülenemez. En yaygın yönlendirmelerden biri eksik sondaki eğik çizgidir. İçeriğin bulunduğu dizin bir eğik çizgiyle bitiyorsa ancak tıklanabilir URL, eğik çizgiyi içermiyorsa, kullanıcı, sonunda bir eğik çizgiyle doğru URL'ye yönlendirilir. 

Örneğin, http://example.com/content adresine erişmeye çalışmak , yönlendirme konumunun http://example.com/content /. konumuna ayarlanmış 301 yanıtıyla sonuçlanacaktır. URL’deki yanlış bir sembol, böyle durumlarda sayfanın yükleme süresini neredeyse iki katına çıkarabilir.

 

Yönlendirmelerden kaçınmak aşağıdaki Avantajları sağlar:

 

  • Geliştirilmiş yükleme hızı artışı
  • Gidiş-Dönüş Zamanı: Yok