Corona virüs aşısı bulundu mu? Corona virüs aşısında son durum nedir?

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile ilgili her bir gelişmede ekranlara kitleniyoruz. Güne rakamlarla, vakalarla uyanmaya başladık. Ümidimizi yitirmek istemiyoruz ve gerekli önlemleri alarak bu pandemi için elimizden geleni yapıyoruz. Sağlık çalışanlarımız görevlerine büyük özveriler ile devam ederken bizler, bilinçli bireyler olarak “evde kal” çağrısına uyuyor ve tüm çalışmalarımızı evlerimizden yürütüyoruz. Corona virüsü ile ilgili her bir detay, her bir gelişme altın değerinde bizim için. Corona virüs için dikkat edilmesi gerekenler artık yaşamımızın bir parçası oldu; 14 gün kuralı, elleri sabun ile 20 saniye yıkamak, sosyal mesafe kuralları ve en çok da dışarıya mümkün olduğunca çıkmamak… Tüm bunları yerine getiriyor ve bu corona virüs salgınının bir an önce üstesinden gelmek için var gücümüzle uğraşıyoruz. Tabi dünyada ve ülkemizde bu denli büyük bir pandemi varken her bir ışık bizim için umut oluyor. Özellikle de konu corona virüs aşısı ise. Uzmanlar hummalı çalışmalarını sürdürüyor bizler de nefeslerimizi tuttuk bir ümit ışığı bekliyoruz.

                               corona-virus-asısı

Corona virüs aşısında son durum nedir?

Corona virüs salgını çıktığından ve dünyayı etkisi altına aldığından beri aşı geliştirme konusunda çalışmalar var. Aşı çalışmaları birçok ülkede devam ediyor ancak henüz kanıtlanmış kesin bir tedavi ne yazık ki bulunmuyor. Ancak corona virüs aşısında olumlu gelişmeler de yaşanıyor öte yandan. Corona virüs aşısı insanlı testlere artık başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilen aşı bugüne kadar 4 kişi üzerinde test edildi bilindiği kadarı ile. Klinik ortamda aşı denemelerinin başlamış olması umut verici bir gelişme. Corona virüs aşısı kimlere yapıldı sorusunun yanıtı gizemini koruyor. Eğer uygulanan aşılar olumlu sonuç verirse Temmuz, Ağustos ayları gibi aşıların dünya genelinde yayılacağı düşünülüyor.

Esamesi bile okunmazken, corona virüs aşısının insanlı testlere vermesi yarınlara olan inancımızı yükseltiyor. Bu süreçte gözümüz kulağımız uzmanlarda ve önerdiklerinde. Corona virüsten korunmanın yolları hakkında bilgiler derlediğimiz yazımızı mutlaka okumanızı öneririz. Yazıyı okumak için TIKLAYIN.