Elle çizilmiş geometrik GIF’ler

GIF, çağımızda en çok kullanılan ve popülerliğin zirvesinde olan ifade ortamlarından biri.GIF çalışmaları ağırlıklı olarak bilgisayar ortamında, dijital araçlarla çiziliyor. Aynı zamanda da GIF yapmak için birçok uygulama  ve program oldukça yaygın kullanılıyor.

Alman sanatçı Benjamin Zimmermann ise farklı bir yol izleyerek kurşun kalem, keçeli kalem, ya da sulu boya kullanarak elle çizilmiş geometrik animasyonlar yaratıyor, oluşturuyor.

tumblr_pb5kjksxkp1rv33k2o2_500

Elle çizim GIF’lere insani bir hava katıyor...

Benjamin Zimmermann’ın GIF’leri sayesinde GIF sanatında insanı bir hava yakalamak mümkün.İnsan elinin değdiği izleri ,kusurları ve güzellikleri yakalayabileceğiniz aynı zamanda  aşama aşama çizilerek hareketlendirilen bir türden olması daha da önemli hale getiriyor GIF’i.

Küpler, altıgenler ve diğer geometrik şekiller düz beyaz bir kağıt üzerinde üç boyutlu şekiller olarak sunuluyor.

Çoğu siyah beyaz ya da tek renkli tonlarda.Bir ressamın eskiz defterine bakıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz, sanki tüm nesneler hatasız bir şekilde hareket ediyor.

tumblr_pb5kjksxkp1rv33k2o9_r1_500

Sanatçı “GIF’leri gerçekten çok seviyorum çünkü kısa olmalılar, ama aynı zamanda sonsuz döngüler var. “… Elle çizilmiş GIF’lerin kararsız karakterini gerçekten çok seviyorum, 3D animasyonlarımın eksik olduğu bir şeyleri var. İşimde her zaman küçük hatalar var. ” diyerek açıklamış.

tumblr_pb5kjksxkp1rv33k2o1_500

GIF’lerin sonsuz döngüsünü izlemek olduça rahatlatıcı ve keyif verici.