En iyi web tasarım programı hangisi?

En İyi Web Tasarım Programı Hangisi?

En iyi web tasarım programı, kişinin tercihleri ve bilgisine göre değişmektedir. Dolayısı ile bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Ancak piyasada bulunan programlar arasında yaygınlık ve bize göre kullanım avantajlarına göre, belli başlı programları sıraladık.

Görsel Html Editör : Adobe Dreamweaver

Macromedia döneminden beri, web tasarımcıların gözdesi olan Dreamweaver, bu alandaki liderliğini Adobe ile beraber sürdürüyor. Microsoft Frontpage’e göre daha uzman seviyesinde bu işle uğraşan ancak görsel bir HTML editöre ihtiyaç duyan herkesin öncelikli tercihi Dreamweaver oldu. Bizim görüşümüze göre ise gerek kullanım kolaylığı, gerek yaygınlığı, gerekse destek imkanları göz önüne getirildiğinde liderliği Dreamweaver’a teslim etmek gerekiyor. İçinde bulunan bir çok araç ile vakit kaybetmeden onlarca kod satırını tek bir buton ile oluşturup düzenleyebilir ve yazım hatalarını bulan yapısı ile hiç zorlanmadan hatasız sayfalar çıkarabilirsiniz. HTML’in yanı sıra CSS, Javascript, PHP ve ASP desteği olan bu Web Tasarım Programı ile alanında göz bebeği olmayı başardı. Tek dezavantajı yüksek lisans (Yaklaşık 600 TL) ücreti.

dreamveaver

Ürünü satın almak ve ücretler için Adobe Shop adresine bakabilirsiniz.

Görsel Tasarım Programı : Adobe Photoshop

Yıllardır web sektörünün vazgeçilmezi olan Photoshop programını gündelik hayatında kullanan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Hayal gücünüzle sınırlı olan bu program ile aslında çizim yapmak yerine birleştirme, kırpma işlemleri ile bir bütünü oluşturuyoruz. Katman (layer) sisteminin oldukça gelişmiş olması tasarımların hayata geçmesinde oldukça hayati bir rol oynuyor. En iyi web tasarım programı hangisi derseniz bizce Photoshop başı çekiyor. Tek eksisi lisans ücreti olan Photoshop programının yerini almaya çalışan bir çok program olsa da bu ücretleri kesinlikle hak ediyor.

photoshop

Ürünü satın almak ve ücretler için Adobe Shop adresine bakabilirsiniz.