TTR Bilişim, MediaClick'e ait tasarımı kendi yapmış gibi gösterdi !

Bilindiği üzere internette çok fazla bilişim suçu işlenmekte. Bu suçu işleyenler şahıslar yada firmalar olabiliyor. Bunu yapanlar, bu işlenen suçların kanuna aykırı olduğunun ve çok ciddi cezalar doğurduğunun farkında bile değil. Bunlardan biri de TTR Bilişim. 

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Madde 71'in 2. fıkrasını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Başkasına ait esere, kendi eseri olarak ad koyan kişi altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasıyla cezalandırılır. Bu fiilin dağıtmak veya yayımlamak suretiyle işlenmesi hâlinde, hapis cezasının üst sınırı beş yıl olup, adlî para cezasına hükmolunamaz. 

Sektörde öncü kompresör firması, önceki sene web site tasarımlarının hazırlanması konusunda MediaClick ile sözleşme imzaladı ve web sitesi başarıyla tamanlandı. MediaClick, yaptığı her işin en alt köşesine kendi imzasını atmakta ve projeleri bu şekilde teslim etmektedir. TTR Bilişim firması, muhtemelen yayınlatma hizmetlerini sağladığı ve site kodları elinde bulunğu için web sitesini aşağıda gördüğünüz üzere kendisi hazırlanmış gibi göstermiştir. 

Bu durumu bugün itibariye web sitesini yaptığımız kompresör firması yetkili mercilere ilettik ve düzeltileceğine inancımız tam. Ayrıca işlenen suçu avukatlarımıza ilettiğimizi ve hukuki alanda da bu işin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

 

ttr-bilisim