Web Geliştiricileri için Uygulama İzleme Araçları

Uygulamalarınızda neler oluyor? Ya sunucunuz ne durumda? Logları en son ne zaman gerçekten analiz ettiniz? Muhtemelen asla! Sizi suçlamıyoruz, bir sunucuyu analiz etme ve izlemenin manuel işlemi, bir ton iş gibi hissettirebilir, ancak izlemenin avantajlarından yararlanmak bazı gerçeklerin de suratınıza vurulmayacağı anlamına gelmez. Özellikle uygulama / sunucu güvenliği alanında, aynı zamanda kullanıcılarınızın uygulamanızı nasıl kullandığını da anlamak, ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için neler yapabileceğinizi, ister inanın ister inanmayın - elinizden gelen her şeyi yaptığınıza inansanız bile, iyileştirmeler için çok fazla yer var. İzleme, uygulama ile sunucu arasındaki bağlantıyı anlamakla ilgilidir, uygulama ve kullanıcı, ve hayal edebileceğiniz diğer tüm harika varyasyonları.

Bu blog ilk kez bir fikir olarak önerildiğinde, konu hakkında fazla düşünmüyorduk, ama araştırmalarım sırasında anladık ki özellikle çalışma süresi izleme, genel sunucu sağlığı izleme ve kullanıcı erişilebilirliği izleme gibi şeyler için, izleme araçlarına büyük talep var. Tüm bu kategorilerde, bu sorunu çözmek için mümkün olan en iyi aracı üretmek için çok çalışan start-up firmaları var. Arıştımamızda hem eğlendik heemde anladık ki şu an piyasadaki 100+ araçtan, bazılarını kendisinden bahsetmeye değer bulduk, sadece arkalarında olan harika topluluklardan değil de, iş akışınıza müdahale etmeden sorunsuz izleme işlevselliğinin sağlayabildikleri için.

Happy Apps

Uptime, müşterilerini mutlu etmek için tek önemli şeydir. Uygulamalarınız veya web siteleriniz çevrimdışıysa, müşterileriniz sunduğunuz hizmete nasıl erişebilir? Teknoloji geliştikçe daha fazla çalışma süresi yaşadığımız halde, geliştiricilerin sunucu sorunlarıyla karşılaşması alışılmadık bir durum değildir, genellikle beklenmedik bir şekilde, uygulamanın çevrimdışı kalabilir. Dünyadaki en popüler firmalar bile uptime problemlerini yaşayabilmekte, fakat en üst seviyeye tuttukları tek şey, uptime oranlarını izlemek, ve üst seviye yoğunluğunu anlayarak gelecekteki sorunları önlemek için bu sorunları önceden çözmek.

Happy Apps iş modeli, uygulamalar ve sunucu altyapınız için çalışma süresi izleme etrafında inşa edilmiştir. Platform, tüm sistem özelliklerinin performansını kontrol edebilir, aşırı yük ve benzeri sebeplerden ötürü gecikebilen veri tabanları dahil. Happy Apps ayrıca beklenmedik aksama süreleri için ayrıntılı raporları da kapsar, ve sorunu çözmek için nereye bakmanız gerektiğine dair doğru bilgi verir.

New Relic (Favorimiz)

Uygulama performansınızı anlamak için gerekli tüm bilgileri sağlayan gerçek zamanlı bir izleme ve analiz uygulamasının geliştirilmesine olan bağlılıkları sayesinde, New Relic, son iki yılda çok büyüdü. New Relic ile, sayfa yükleme sürelerini izlemek veya sunucu belleğinizin çoğunu neyin yediğini görsel analiz yöntemleri ile tüm bu yönleri dikkatlice detaylandırabilir.       

New Relic, uygulama izlemede sınırlı değil, sundukları hizmet ile mobil,  web tarayıcı arayüzü veya sunucu izlemesi de yapılınabiliyor. Böylece altyapınızın tüm önemli ve hassas kısımlarını tek bir yerden kolayca izleyebilirsiniz. DevOps ekiplerinin çalışma şeklini desteklemek için ve modern uygulamalar düşünülürek üretildi, ayrıca yeni Relic APM, uygulamaları herhangi bir dilde izleme esnekliği ile tasarlanmıştır, ayrı birçok barındırma konfigrasyonu veya 3. parti servisleri ile çalışabilir. Birkaç dakika içinde entegre edin ve uygulama performans verilerinize hemen erişin.

NodeQuery

NodeQuery, linux sunucularınızın sağlığını izlemek için gelişmiş bir platform sağlar. Kurulumu kolay bir işlemle, modern sunucu yönetimi için en popüler işletim sistemidir. NodeQuery'yi etkinleştirme işlemi tek bir komut satırıdır ve sunucunuzu birkaç saniye içinde izlemeye başlayabilirsiniz. Platform belleği izler, ve sunucu kullanımı ve olası performans sızıntılarının nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olur, böylece bunların üstesinden gelebilir ve gelecek sürümlerde düzeltebilirsiniz. Sunulan tüm izleme araçları herhangi bir şeyi düzeltmek için çok geç olmadan potansiyel problemleri gerçek problem haline gelmeden anlamaya yönelik faydalı yaklaşım ile ilgilidir. Sunucu izlemeye yatırım yapmak akıllıca bir seçimdir ve finansal bütçenizi harcamanın akıllıca bir yoludur.

WatchSumo

İzleme araçları pahalı olmak zorunda değildir. WatchSumo gibi performansınızı güncel tutmak için sayısız ücretsiz sunucu ve web sitesi izleme sağlayan servis var. WatchSumo, kolay bir şekilde performans izlemek için sınırsız sayıda web sitesi eklemenize izin vererek web sitenizin durumunun ve ayrıca web sitesinin cevap süresi izlenmesini sağlar. WatchSumo web sitelerinizin geciktiğini veya çevrimdışı kaldığını tespit ederse, web sitenizin durumu hakkında hemen anlık bir e-posta bildirimi almanız mümkün olacak (veya API üzerinden bir bildirim). Son birkaç gün veya ay boyunca performansta herhangi bir ani yükseliş olup olmadığını görmek için detaylı analizler mevcuttur.

Exoprise

Yalnızca uygulamalarınız ve SaaS hizmetleri üzerinde tam kontrol sahibi olmanız yetmiyor, ayrıca onları 7/24 izlemelisin. Exoprise gibi bir ürün ile, bunu yapabilir ve bunu başarabilirsiniz. Servis, olası sorunları bulmanıza yardımcı olur ve daha ciddi bir şeye dönüşmeden önce sorunları gidermenize yardımcı olur. Exoprise kullanarak, Skype, Office 365, Dropbox gibi araçları izleyebilir ve daha fazlasını... Exoprise, çok basit, kullanıcı dostu ve kullanımı basit, tüm web geliştiricilerinin en başından en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.

Artık kesintileri ve dikkat dağıtıcıları sorunsuzca keşfedebilirsiniz, her şeyin her zaman sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olursunuz. Bilginiz olsun, dakikalar içinde ücretsiz olarak başlayabilir ve Exoprise'ın bununla ne kadar iyi ilgilendiğini kendiniz görebilirsiniz. Bulut uygulamalarınızı sağlıklı ve sağlam tutun ve gelişen bir iş için Exoprise ile asla sıkıntı yaşamayacaksınız.

Circonus

Circonus, sistemlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için DevOp’larla birlikte çalışıyor. Başlıca satış noktaları, sisteminizin hızlı bir şekilde görselleştirmeye dönüştürülebilecek özlü gerçek zamanlı ölçüm analizidir, anında sonuç odaklı ve düzeltmeye hazır. Circonus; Ağ, bulut, makine verileri, aygıtlar, sunucular, web yayınları, nesnelerin interneti, veritabanları, iş verileri, sanal veri, e-ticaret ve yazılımlarınızı analiz etmenize yardımcı olabilir. Tüm bu metrikler, raporlar, grafikler, eşikler gibi gerçek zamanlı analizlerle birleştirilebilir, ve hatta sorunların nereden geldiğine dair kök sebep analizi. Sisteminin tepesinde kalmak isteyen ve hiçbir zaman soruna izin vermeyen geliştiriciler için gerçekten paha biçilmez bir araç.

StatusCake

StatusCake, on binlerce kullanıcı tarafından sevilmekte. Web sitenizin performansıyla ilgili bilgilerinizi anlık ve gerçek tutmak için en iyi örnek web sitesi izleme ve hizmet dışı kalma izleme platformudur. Müşterileri arasında Google, Netflix, GoDaddy, Disney ve işletme alanındaki diğer birçok isim var. StatusCake, anında web sitenizle ilgili olası sorunlar hakkında sizi uyarmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.