1. Çerez Politikası
 2. Erişilebilirlik Beyanı
 3. Açık Rıza Metni
 4. Aydınlatma Metni
 5. Başvuru Formu
 6. İş Basvuruları Açık Rıza Metni

GEN MEDYA ANONİM ŞİRKETİ 
ERİŞİLEBİLİRLİK BEYANI

MEDIACLICK, tüm müşterilerimize eşit, saygın, erişilebilir ve profesyonel bir hizmet sağlamak için elinden gelen çabayı gösterir ve birçok kaynağa yatırım yapmaktadır. Engelli Kişilerin eşit haklara sahip olmalarını sağlayan düzenlemeler uyarınca, engelli bir kişinin tüm müşterilere bağımsız ve adil şekilde sağlanan hizmetleri almasını sağlayacak, gerekli erişilebilirlik ayarlamalarını yapmak için önemli çaba ve kaynaklar harcanmaktadır.

Türkiye, 2008 yılında imzaladığı Birleşmiş Milletler (BM) Engelli Hakları Sözleşmesi kapsamında “Fiziksel, sosyal, ekonomik ve kültürel çevreye, sağlık ve eğitim hizmetlerine, bilgiye ve iletişime erişimin engellilerin tüm insan haklarından ve temel özgürlüklerden tam yararlanmasını sağlamadaki öneminin kabul edileceğini” belirtmiştir.

BM Engelli Hakları Sözleşmesinde yer alan “Erişilebilirlik” başlıklı maddede (Madde 9);

“Taraf Devletler engellilerin bağımsız yaşayabilmelerini ve yaşamın tüm alanlarına etkin katılımını sağlamak ve engellilerin diğer bireylerle eşit koşullarda fiziki çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojileri ve sistemleri dahil olacak şekilde bilgi ve iletişim olanaklarına, hem kırsal hem de kentsel alanlarda halka açık diğer tesislere ve hizmetlere erişimini sağlamak için uygun tedbirleri alacaklardır. Erişim önündeki engellerin tespitini ve ortadan kaldırılmasını da içeren bu tedbirler diğerlerinin yanında, aşağıda belirtilenlere de uygulanır"

Web Sitesinin Erişilebilirliği:

En yalın haliyle erişilebilir bir web sitesi, engelli kişilerin yanı sıra yaşlıların, tüm kullanıcılar ile aynı verimlilik ve yararlanma düzeyinde siteye göz atmasını sağlayan bir web sitesidir. 

İnternet sitelerinin erişilebilirliği ile ilgili temel ilkeler ISO/IEC 40500:2012 standardı ve WCAG 2.0'de (Web Content Accessibility Guidelines – Web İçeriği Erişebilirlik Kılavuzu) ele alınmaktadır. WCAG 2.0 kılavuzu, Dünya Çapında Ağ Birliği (W3C) tarafından belirlenmiş ve uluslararası geçerliliğe sahip 61 kriterden oluşmaktadır. Belirlenen 61 kriter A Düzeyi (25 kriter), AA Düzeyi (13 kriter) ve AAA Düzeyi (23 kriter) olmak üzere 3 seviyeden oluşmaktadır. A Düzeyi ilkeler, temel seviyede yerine getirilmesi beklenen standartları; AA düzeyi ilkeler yerine getirilmesi tavsiye edilen standartları, AAA düzeyi ilkeler ise yerine getirilmesi ideal olan standartları kapsamaktadır.

MEDIACLICK, çeşitli engelliliklere sahip insanlar ve bilgisayar kullanımı için yardımcı teknoloji kullananlar için internette eşit fırsatlar yaratmaya inanmakta ve bunları geliştirmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda:

 • Bu site, yasalarla ve yönetmeliklerle belirlenen engelli kişilerin haklarına ait gerekliliklerini karşılamaktadır.
 • Erişilebilirlik ayarlamaları, AA düzeyinde çevrimiçi içerik erişilebilirliği için Web İçeriği Erişilebilirlik Rehberi (WCAG) 2.1 e göre yapılmıştır.
 • Site, yaygın tarayıcılarda ve cep telefonu kullanımında görüntülenmek için periyodik olarak optimize edilmektedir.
 • Ekran okuma, kontrast ayarları, font ayarları gibi özellikleri için sizlere bir WIDGET sunuyoruz. Bu WIDGET ile ekran okuma yazılımı olmadan dahi web sitemizi gezebilirsiniz. Bunun dışında ekran yazılımı ile en iyi tarama deneyimi için en son NVDA yazılımını kullanmanızı öneriyoruz.
 • Sitede erişilebilirlik sorunu yaşadığınız bölümler olursa, aşağıda iletişim bilgileri verilen erişilebilirlik koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Erişilebilir format - Şirket, müşterilerine erişilebilir formatlarda bilgi alma fırsatı sağlar. Bilgilerin erişilebilirliği ücretsizdir ve engelli kişilere yöneliktir. Erişilebilirlik sorguları ve bilgileri, bu erişilebilirlik beyanında, aşağıda bilgileri yer alan şirketin erişilebilirlik koordinatörüne gönderilebilir.

Erişilebilirlik için Talep ve Önerileriniz :

Engelli insanlar dahil olmak üzere tüm nüfusun en erişilebilir hizmeti elde etmesini sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak Şirketin erişilebilirliğini iyileştirme çabalarımıza devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Herhangi bir erişilebilirlik sorunu veya arızası ile karşılaşmanız halinde bunu bize bildirmenizden memnun oluruz ve size uygun bir çözüm bulmak ve arızayı en kısa sürede çözümlemek için elimizden geleni yaparız.

MEDIACLICK 'deki Erişilebilirlik Koordinatörü ile iletişime geçin:

E-posta: bilgi@mediaclick.com.tr

Erişilebilirlik beyanı şu tarihte güncellenmiştir: 20.04.2023
 

×
Mobil Sürümünü görüntüle
loader yükleniyor...